افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید با ۸ ترفند ساده اما موثر

 

شاید اون زمان که گوشی فعلی تون رو خریده بودین، سرعتش خیلی بیشتر از الان بود و با گذشت زمان، به ویژه اگه سیستم عامل خود رو به روزرسانی کردین یا برنامه های زیادی نصب کرده باشین، گوشی شما کُندتر شده. متأسفانه، گوشیا همیشه با بیشترین حد کارایی کار نمی کنن، بعضی وقتا اوقات مجبورید بعضی تنظیما رو بررسی کنین یا برنامه هایی واسه افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید نصب کنین. همراه ما باشین، در این مقاله به شما راه های افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید رو آموزش میدیم.

 

  • برنامه ریکاوری اندروید و راهنمای قدم به قدم استفاده از اون
  • بهترین آنتی ویروس اندروید؛ معرفی و بررسی ۱۰ آنتی ویروس برتر به همراه لینک دانلود
  • نحوه دانلود از اینستاگرام به شکل تصویری

۱. نسخه های سبک ترِ برنامه های موردنیاز خود رو دانلود کنین

یکی از راه های افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید اینه که از نسخه های سبک تر برنامه ها استفاده کنین. خیلی از پیشرفت دهندگان، نسخه های سبک تری از برنامه های خود طراحی می کنن که سریع ترن و اینترنت کمتری مصرف می کنن. از آنجایی که این برنامه ها از اینترنت کمتری استفاده می کنن، شما می تونین علاوه بر صرفه جویی در مصرف حجم اینترنت گوشی، از نسخه سبک تر و سریع تر برنامه موردنیازتان استفاده کنین. البته از آنجایی که بازار این برنامه ها هنوز یک بازار نوظهور حساب می شه، برنامه های زیادی واسه دسترسی وجود ندارن، اما بعضی پیشرفت دهندگانِ به نام، نسخه های سبک تری از برنامه های خود طراحی کردن که می تونین از اونا استفاده کنین، برنامه هایی مثل؛ Facebook Lite، Facebook Messenger Lite و Google Maps Go.

۲. حالت Data Saver مرورگر کروم رو فعال کنین

واسه افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید و کاهش استفاده از حجم اینترنت در مرورگر کروم (مرورگر پیش فرض اندروید)، حالت ذخیره اطلاعات یا Saver Data رو فعال کنین. واسه این منظور روی آیکون منو (سه نقطه عمودی در طرف راست مرورگر) کلیک کنین، بعد از اون وارد گزینه Settings شید و در منوی بعدی گزینه Data Saver رو با سوئیچ فعال کنین. حالت Data Saver از سرورهای گوگل واسه فشرده سازی صفحات وب استفاده می کنه و از این جهت، صفحات اینترنت با سرعت بیشتری بارگذاری می شن و اینترنت کمتری هم مصرف می شه.

۳. از یک مرورگر مسدودکننده ی استفاده کنین

استفاده از مسدودکننده ی (Adblocking)، یک راه حل دیگر واسه افزایش سرعت اینترنت گوشی اندرویده. حدود نصف حجم صفحات وب رو تشکیل میدن، پس اگه با بازکردن یک صفحه وب، رو دانلود نکنین، صفحه وب دلخواه شما، می تونه دوبرابر سریع تر از قبل بارگذاری شه. واسه این منظور در اندروید، باید سراغ مرورگرهای شخص سوم (برنامه هایی که به وسیله شرکتایی به جز تولیدکننده ی سیستم عامل پیشرفت داده شدن) برید. در این مورد، بهترین پیشنهاد، برنامه Operaه که خوب تموم مزاحم رو بسته می کنه. مرورگر Opera ، عکسا رو فشرده می کنه و درنتیجه مرور صفحات وب رو به تجربه بهتر و سریع تری تبدیل می کنه.

۴. فایلای اضافی رو از حافظه ی گوشی خود حذف کنین

اگه حافظه ی گوشی سبک تر باشه، شک نداشته باشین گوشی سریع تر کار می کنه. سعی کنین برنامه هایی رو که دیگر به اونا نیاز ندارین، حذف کنین. واسه حذف برنامه هایی که دانلود کردین، به تنظیما گوشی برید و دنبال گزینه App Manager بگردید. روی هر برنامه ای که لازم ندارین، کلیک کنین و با دکمه ی Uninstall اونو حذف کنین. ، هر برنامه ای رو که از اون استفاده نمی کنین، غیرفعال کنین. در بیشتر موارد باید به گزینه App Properties مراجعه کنین.

به پوشه ی نگهداری عکس و موسیقی گوشی تون مراجعه کنین. عکسا و ویدئوهایی رو که فکر می کنین لازم ندارین، حذف کنین. اگه موسیقیایی دارین که تصور نمی کنین دوباره به اونا گوش بدین، حتما حذف شون کنین! همین طور، پوشه ی دانلودها رو بررسی کنین، ممکنه، پر از فایلایی باشه که دیگر لازم شون ندارین. به تنظیما برید و صفحه Storage رو باز کنین. به دنبال گزینه های Misc و Other بگردید. شاید متوجه فایلای زیادی می شید که برنامه ها رو روی گوشی شما دانلود و ذخیره کردن. اگه مطمئن هستین دیگر از این فایلا استفاده نمی کنین، می تونین اونا رو پاک کنین.

۵. ویجتا رو غیرفعال کنین

ویجتایی (برنامکا یا برنامه های کوچیک گرافیکی مثل نمایش ساعت و آب وهوا و …) رو که دیگر به اونا نیاز ندارین، غیرفعال کنین. ویجتا ممکنه همراه با انیمیشنا و افکتای گرافیکی باشن که گوشی رو کنه می کنن.

۶. به جای Wi-Fi از ۴G استفاده کنین!

اگه در زمان اتصال به Wi-Fi، احساس می کنین، سرعت اینترنت کمه، ممکنه مشکل از گوشی نباشه بلکه شاید مشکل از شبکه بی سیم شماس. درواقع، مثل اینکه که در خیلی موارد، سرعت اینترنت در اتصال به Wi-Fi نسبت به اینترنت ۴G کمتر باشه، اگه با اینجور مشکلی روبرو شدید، بهتره سرویس اینترنت خود رو تغییر بدین یا اینکه به طورکل فقط از اینترنت گوشی خود استفاده کنین.

۷. تنظیما اینترنت رو بررسی کنین

۸. از برنامه های افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید استفاده کنین

بعضی برنامه های کاربردی هم هستن که می تونن باعث افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید تا دو برابر شن. این برنامه ها می تونن استفاده از اینترنت رو بهینه سازی کنن، برنامه های درحال اجرا رو پشت زمینه (که از حجم اینترنت استفاده می کنن)، غیرفعال کنن و با بعضی اسکریپتای خاص، سیگنالای دریافتی رو بهبود بخشند.

Faster Internet 2X

برنامه Faster Internet 2X، همونجوریکه از اسمش پیداست، می تونه سرعت اینترنت شما رو تا دو برابر افزایش بده. این برنامه از اسکریپتای ویژه ای واسه افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید استفاده می کنه و دریافت سیگنال رو بهبود می ده.

دانلود از گوگل پلی استور

Internet Booster & Optimizer

Internet Booster & Optimizer، تجربه مرور وب در گوشی رو بهبود می ده. البته روشنه که ارائه دهنده ی سرویس اینترنت سرعت اینترنت گوشی شما رو تعیین می کنه، اما برنامه Internet Booster & Optimizer، با استفاده از بعضی دستورات و بهینه سازیا، اطمینان حاصل می کنه که با توجه به مشخصات گوشی، شما از بیشترین سرعت اینترنت استفاده میکردین.

دانلود از گوگل پلی استور

Internet Speed Meter Lite

Internet Speed Meter Lite، سرعت اینترنت شما رو در سربرگی نشون می ده و میزان داده های اینترنت رو هم به شما اعلام می کنه. این برنامه، به شما کمک می کنه که همیشه روی اتصال به اینترنت خود نظارت داشته باشین. با برنامه Internet Speed Meter Lite، می تونین، نحوه ی استفاده برنامه های مختلف از اینترنت رو مدیریت کنین.

دانلود از گوگل پلی استور

Internet Speed Booster

Internet Speed Booster، یک برنامه عالی واسه افزایش سرعت اینترنت گوشی اندرویده. این برنامه در عین سادگی، خیلی خوبه. Internet Speed Booster، همه برنامه های در حال اجرا پشت زمینه رو غیرفعال می کنه و امکان دسترسی به اینترنت سریع تر رو واسه کاربر فراهم می کنه.

دانلود از گوگل پلی استور

Network Master – Speed Test

Network Master یک وسیله کوچیک، اما سریع و رایگانه. این برنامه می تونه سرعت اینترنت گوشی اندروید رو واسه انجام بازیا و تماشای ویدئو زیاد کنه. برنامه Network Master، اینترنت شما رو جدا سازی و بررسی می کنه و می تونه استفاده ی برنامه های مختلف رو از داده های اینترنت گوشی یا Wi-Fi پشت زمینه متوقف کنه. اطمینان حاصل کنه برنامه هایی که انتخاب کردین، به بیشترین حد پهنای باند و سرعت اتصال به اینترنت دسترسی دارن.

دانلود از گوگل پلی استور

Speedify – Faster Internet

برنامه Speedify، به طور زیادی باعث افزایش سرعت اینترنت گوشی اندروید شما می شه. با این برنامه خیلی آسون می تونین از ترکیب اینترنت گوشی و Wi-Fi استفاده کنین. درواقع برنامه Speedify زمانی که اتصال Wi-Fi ضعیف می شه، بی درنگ به اینترنت گوشی سوئیچ می کنه.

دانلود از گوگل پلی استورپاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *